Przedstawienie "Czerwony Kapturek"

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 z SP 14 przy ZSO nr 14 mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach kółka teatralnego „Magiczny teatrzyk” prowadzonego przez nauczycieli – panią Jolantę Jasińską i panią Katarzynę Poloczek. Odbywały się one raz w tygodniu, w szkole. Dzieci uczyły się poruszania po scenie, doskonaliły technikę mówienia, dykcję,  poruszania kukiełkami, grania na instrumentach. Wiedzą już jak radzić sobie z tremą, jak ważna jest współpraca wszystkich uczestników na scenie. Zaprezentowali przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Ich trud nie poszedł na marne. Przygotowywali się do konkursów.

Wzięli udział w:

·       64 Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze – Małgorzaty Mańki – Szulik.

Zdobyli  Srebrną Maskę w kategorii szkół podstawowych.

Nagrodę odbierali w Teatrze Nowym w Zabrzu z rąk władz miasta i aktorów z Katowic, Zabrza, którzy zasiadali w jury.

Dzieci udzieliły wywiadu dla Telewizji Zabrze.

Uczniowie biorący udział w festiwalu:

Kamiński Wiktor, Kopiec Lidia, Mazurewicz Oliwia, Morawska Agata, Myszkiewicz Paweł, Gorczyk Andżelika, Szulik Aldona, Kurowska Julia, Kornaga Julia, Kozub Zuzanna, Bias Nadia, Kucharska Amelia, Czubrychowski Mateusz.

·       VI Regionalnym Konkursie Teatralnym „Bawimy się w prawdziwy teatr”

Zdobyli II miejsce w kategorii klas I- III.

Uczniowie biorący udział w konkursie:

Przedstawienie „Czerwony Kapturek” obejrzeli:

·       Uczniowie klas I- III z ZSO nr 14

·       Przedszkolacy z 2 grup klasy „0” z ZPM nr 1 w Sośnicy

·       Rodzice, rodziny uczniów biorących udział w przedstawieniu.

• Obraz1
  • Obraz2