Śląskie bajki

W dniu 25 stycznia 2018 zakończył się cykl zajęć przeznaczonych dla grupy dzieci ze świetlicy szkolnej "Bójki śląskie czyli spotkania z bajkami inaczej". Zajęcia zorganizowane wspólnie przez bibliotekę i świetlicę szkolną odbywały się w każdy czwartek od listopada do stycznia. Dzieci w tym czasie poznały cały cykl znanych bajek zaprezentowanych w gwarze śląskiej. Były to między innymi bójki "Dziołszka w purpurce", "Kot w szczewikach", "Kopciuch", "Śnieżka", "Jonek i Gryjtka", "Trzi małe wieprzki", "Siedym koziczek" "Złoto rybka". Oprócz wspólnego opowiadania bojek był też czas na różne zabawy plastyczne. Dzisiaj zaś odbył się finałowy turniej, w czasie którego dzieci pod czujnym okiem bibliotekarki Pani Doroty oraz wychowawczyni świetlicy Pani Magdy miały okazję wykazać się znajomością bojek i słów gwarowych. Na koniec uczestnicy otrzymali drobne upominki.

• slaska_bajka1
  • slaska_bajka10